zabudowa zewnętrzna - ceramika
Zabudowa zewnętrzna kabiny sauny
20 kwietnia 2015
Wanna spa na zewnątrz (jacuzzi w ogrodzie)
Jacuzzi w ogrodzie, w górach
3 czerwca 2015
Pokaż wszystko

Wykończenie zewnętrzne kabiny sauny

Często poruszanym zagadnieniem przez Inwestorów jest pytanie o możliwość wykończenia sauny z zewnątrz innym materiałem niż tradycyjny panel boazeryjny.

Bazując na wieloletnim doświadczeniu jesteśmy przygotowani na różnorodne wykończenie zewnętrzne kabiny sauny pasujące zarówno pod wystrój pomieszczenia jak i upodobania Inwestorów.

 Proponujemy zabudowy w różnych gatunkach drewna, czy różnymi formami przeszkleń.

Zabudowa ażurowa frontu sauny listwami białej osiki skandynawskiej z dylatacją

Zabudowa ażurowa frontu sauny listwami białej osiki skandynawskiej z dylatacją

Co do form przeszkleń, to jeśli już ktoś jest zdecydowany na takie elementy, to wskazane jest aby myślał o formie szyb termoizolacyjnych, które choć w części wyeliminują bardzo dużą emisję ciepła. Nie spowodują one tak dużych strat jak modne w tej chwili sauny szklane, gdzie zamiast drewna stosuje się pojedyncze szyby 8-10mm.

Boli mnie to, że często przy saunach zbyt „dizajnerskich” można mówić tylko i wyłącznie o saunie jako elemencie dekoracyjnym pokoju kąpielowego nie mającego nic wspólnego z dobrą kąpielą saunową.

Front sauny z dużymi szkleniami szybą termoizolacyjną i listwami merbau

Front sauny z dużymi szkleniami szybą termoizolacyjną i listwami merbau

Poprzez stosowanie szkła zatracamy najważniejszy element kąpieli czyli stały komfort cieplny, który może nam tylko zapewnić dobrej jakości drewno użyte do wyłożenia ścian i sufitu sauny oraz duża masa kamieni w piecu i to dobrej jakości.

Pamiętajmy o tym. Sauna to nie jest zwykły mebel, niech funkcja dekoracyjna nie przesłoni nam jej funkcji.