Łaźnie parowe

urządzenie relaksacyjne

Parametry kąpieli:
  • temperatura: 40oC - 50oC
  • wilgotność: 95% - 100%
  • czas kąpieli: 15 - 20 min

Fragment łażni parowej w Hotelu QUBUS Kielce

Wejście do łażni parowej hotel QUBUS Legnica

Oferowane przez CENTRUM SAUNY łaźnie parowe to dwie możliwości:

Najbardziej ekskluzywną formą łaźni parowych są łaźnie parowe budowane w systemie zabudowy „ciężkiej” (obłożenie ścian pomieszczenia specjalną płytą z polistyrenu ekstrudowanego) lub spotykane coraz częściej rozwiązania w postaci kabin zbudowanych z tegoż materiału o odpowiedniej grubości i wytrzymałości w zależności od miejsca zastosowania (sufit, ściany, ławy). To rozwiązanie daje nam większą swobodę co do doboru kolorystyki (mozaika szklana lub szkliwiona), różne wersje oświetlenia i możliwości wprowadzenia własnych koncepcji co do rozwiązań wew. łaźni.

Inna przewagą łaźni parowych budowanych w systemie lekkiej zabudowy płytą budowlaną jest możliwość wykonania łaźni na swój wymiar.

Alternatywą dla budowanych pomieszczeń mogą być np. łaźnie parowe – kabiny f-my szwedzkiej TYLO, wykonane z nowoczesnego tworzywa sztucznego (kopolimer ABS pokryty akrylem) tworzące stabilną, paroszczelną konstrukcję. Wykonane są one z elementów ściennych oraz sufitowych w kolorze białym formowanych próżniowo. Mogą mieć pojedyncze siedzenia wkomponowane w elementy ścienne (modele Elysee), lub szerokie ławki dające możliwość wygodnego położenia się, umieszczone na dwóch poziomach (modele Excellent). Kabiny mogą być wyposażane w kilka rodzajów drzwi wykonanych z hartowanego szkła. Do kabiny należy dobrać generator pary, panel sterujący oraz oświetlenie. Opcjonalnie istnieje możliwość zamówienia kabiny w innym kolorze, oraz zamontowania urządzeń do rozpylania esencji zapachowych lub do automatycznego czyszczenia i dezynfekcji łaźni. Kabiny łaźni parowych występują w określonych wymiarach i typoszeregach.

Każda realizacja powinna być poprzedzona dokładnymi uzgodnieniami branżowymi uzależnionymi od typu i ilości urządzeń.

 

 

Łażnia parowa z dużymi elementami szklanymi

Łaźnia parowa Grand Stamary Zakopane

Łażnia parowa w Trier (Niemcy)

Pomieszczenie techniczne ulokowane obok pom.łażni

Łażnia w hotelu BELVEDERE Zakopane