Historia przedsiębiorstwa Centrum Sauny, cz. 1
28 stycznia 2015
Kabiny IR – infrared – zdrowie – wskazania i przeciwwskazania
28 stycznia 2015
Pokaż wszystko

Historia firmy Centrum Sauny, cz. 2

Jeśli Finlandia to wiadomo sauna.
Stamtąd też przyszedł w roku 1993 pierwszy sygnał o saunie. Ponieważ firma posiadała wolne pomieszczenia gdzie można byłoby wyeksponować te właśnie wyroby stąd urodził się temat firmy zajmującej się saunami.
Pierwsze dwa lata były bardzo ciężkie, na marginesie w momencie gdy powstała firma Centrum Sauny Poznań, bankrutowała akurat jedyna tego typu firma w Poznaniu.
Przez te dwa lata jednak obie firmy Panów Szklarskiego i Domagalskiego się uzupełniały i pozwoliły na dobre funkcjonowanie pozwalające na zatrudnienie nowych Pracowników.
Z czasem temat okazał się na tyle aktualny, że decydującym profilem działalności firmy pozostały sauny.
Warsztat samochodowy został poddany remontowi, a jego hala i pomieszczenia przerobione na stolarnie, gdzie już w 1995 roku została podjęta w pełni produkcja saun fińskich.
Oczywiście uzupełnieniem tejże działalności była sprzedaż akcesorii do saun, importowanych i swojej produkcji, jak również coraz ciaśniejsza współpraca z fińskim potentatem w produkcji piecy do saun i kabin f-mą Harvia Oy.

 

Fabryka Harvia

FABRYKA FIRMY HARVIA OY W MURAME (FINLANDIA)

Rok 2000 to czas decyzji o podjęciu Generalnego Przedstawicielstwa fińskiej f-my Harvia Oy na teren całego kraju. Po długich i trudnych negocjacjach firma Centrum Sauny Poznań oddać musiała jednak pałeczkę Generalnego Przedstawiciela firmie warszawskiej.
W miejsce jednak tych przeobrażeń firma Pana Domagalskiego i Szklarskiego tworzy swoje Przedstawicielstwa w kraju. Konkretnie jest to nawiązanie Współpracy i stworzenie swoich punktów sprzedaży w Białymstoku, Szaflarach, Opolu i Tychach oraz nawiązaniu współpracy z 20 punktami zajmującymi się tematem sauny w kraju. Współpraca z tymi punktami polega głownie na dostarczaniu im materiałów reklamowych, prowadzeniu szkoleń dotyczących oferowanych wyrobów oraz zbieraniu przez nich zamówień na budowę saun oraz piecy i akcesorii jak również materiałów do budowy saun.
Zapytania z poszczególnych rejonów są przekazywane do naszej centrali w Poznaniu, gdzie przygotowywane są oferty cenowo – jakościowe, a te z kolei są wysyłane bezpośrednio do zainteresowanych Inwestorów.

Istotnym elementem w działalności firmy jest nawiązanie w roku 2002 ważnej współpracy z tyską firmą Active spa zajmująca się budową basenów jak i szeroko pojętą technologią basenowa i wodną. Dzięki tej współpracy firma Centrum Sauny Poznań poszerza swą ofertę o minibaseny SPA, tak do użytku prywatnego jak i publicznego.

Targi - spa i sauna

UDZIAŁ W PRESTIŻOWYCH IMPREZACH TARGOWYCH

Dużą grupę Klientów firmy Centrum Sauny Poznań stanowią obiekty Użytku Publicznego. Są to w głównej mierze hotele, pensjonaty, hale sportowe, baseny.

Swoje realizacje firma prowadzi również poza terenem Polski, a mianowicie ma swoje obiekty zrealizowane w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Kaliningradzie i na Ukrainie.

W swoim harmonogramie firma ma oczywiście stałe punkty swej działalności jak planowanie kolejnych imprez wystawienniczych, których obstawia co roku 2-3 w różnych regionach kraju.

Targi - nagroda

PREZES F-MY  JACEK DOMAGALSKI Z DYPLOMEM ZA INNOWACYJNY WYRÓB

Swoje cele firma realizuje również poprzez bardzo aktywną działalność związkową i wydawniczą.
To przy niebagatelnej pomocy Prezesa Jacka Domagalskiego powstał i działa Polski Związek Saunowy, a wydawane przez niego czasopismo „SAUNA” rozpowszechnia wśród społeczeństwa polskiego kulturę prawidłowej kąpieli w saunie.

Niewątpliwymi osiągnięciami w działalności firmy, tak w swej pierwszej fazie czyli Warsztatu Samochodowego, jak i tej obecnej jest pozyskiwanie dużego zadowolenia Klientów z oddawanych do eksploatacji wyrobów oraz nadążanie za trendami współczesnej rekreacji i odnowy biologicznej pomimo skromnego zaplecza logistycznego.

Dumą firmy jest wygrywanie wielu przetargów z renomowanymi firmami również z Europy na realizacje prestiżowych obiektów jak i późniejsze zadowolenie ich Użytkowników. Mówiąc tutaj o tym, mam na myśli co rok wprowadzane nowe modele saun, piecy z różnymi opcjami pracy oraz modeli minibasenów SPA.

Ekspozycja w siedzibie firmy

PREZENTACJA NOWOŚCI W SIEDZIBIE FIRMY

Patrząc z perspektywy czasu, sauny produkowane kilkanaście lat temu bardzo odbiegają od tych jakie można zobaczyć w salonie firmowym i to tak pod względem jakości jak i wprowadzanych innowacji.