DBAJMY O NASZĄ PLANETĘ! APEL PRODUCENTA SAUN DO INWESTORÓW

Polityka prywatności1
1 stycznia 2018
Centrum Sauny Poznań – zmiany od 01.01.2020
18 marca 2020
Pokaż wszystko

DBAJMY O NASZĄ PLANETĘ! APEL PRODUCENTA SAUN DO INWESTORÓW

Szanowni Inwestorzy

Wykonujemy dla Was od ponad 30 lat sauny, dziękujemy Wam za tyle lat współpracy.
Wybraliśmy to zajęcie świadomie, by uczestniczyć m.in. w promowaniu zdrowego trybu życia.

Stąd refleksja, która po obserwacji dyskusji na tegorocznej Konferencji Klimatycznej w Katowicach na temat środowiska w jakim żyjemy i jak je sami, często nieświadomie, degradujemy, zmusiła mnie wręcz do napisania tych paru uwag-sugestii obejmujących naszą produkcję.

Czy wiesz?..

  • Czy wiesz, że każdy m2 szkła w saunie to zwiększenie mocy pieca o 1kW w porównaniu z tradycyjną sauną?
  • Czy wiesz, że zastosowanie w saunie drewna egzotycznego to w rzeczywistości przyczynienie się do degradacji naszego środowiska i niszczenia płuc naszego globu, gdyż kraje prowadzące wycinkę drzew egzotycznych nie mają planów ani nie prowadzą nowych nasadzeń co jest od wielu dekad stosowane w krajach Skandynawii?

Doceniamy pracę Projektantów, dzięki którym możemy realizować wiele ciekawych projektów. Nie zawsze mają oni jednak świadomość co oznacza w skali globalnej każdy dodatkowy element szklany czy stosowanie drewna egzotycznego w saunie.

Stosowanie do wykładania saun drewna świerkowego czy sosnowego z plantacji jest może drobnym, ale w rosnącej skali najlepszym rozwiązaniem tak ekologicznym jak i mającym na myśli przyszłość naszych dzieci, wnuków.

Mamy oczywiście świadomość iż treść tego Apelu może wielu z Was zniechęcić do zlecenia naszej firmie budowy sauny ale postanowiliśmy przed podjęciem ostatecznej decyzji o budowie waszej sauny poświęcić parę słów aby przybliżyć Wam zagrożenia jakie niesie taki a nie inny wybór materiału na Waszą saunę która może być źródłem zdrowia nie tylko dla Was ale pośrednio dla całej ludzkości.

Czy nie zgodzicie się z nami, że ważniejszym od zarobku z realizacji Waszego zlecenia jest zapewnienie naszym dzieciom, wnukom życia w czystym i nadającym się do życia świecie?

Nie niszczmy naszej planety!

Pozostaję z Wyrazami Szacunku i nadzieją na podjęcie stosownej decyzji.

Jacek Domagalski